Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_kino___wino_hd_poziom_01_2020

18.01.2020

KINO & WINO | BEZDROŻA

Nowy nieregularny cykl w Kinie Muza realizowany z Fundacją SPOT. to połączenie seansu filmowego o tematyce winiarskiej i kulinarnej z prelekcją ludzi profesjonalnie lub hobbistycznie zajmujących się winem. Opowiadamy o tym co kryje w sobie wino i jego historia, w jaki sposób łączy ludzi i kultury. Za pośrednictwem ekranu i gości podróżujemy i poznajemy, poprzez kulturę winiarską, kulturę szeroko pojętą. To seanse i spotkania dla ludzi, którzy chcą wino poznać bliżej i zakochać się w nim.

W styczniu proponujemy tytuł ''BEZDROŻA'' w reżyserii Alexandra Peyna, który zaprasza do wędrówki po kalifornijskich winnicach. Prelekcję przed filmem wygłosi Lechosław Olszewski (SPOT.)

Prelekcję zaprezentuje Lechosław Olszewski (SPOT.), a gościem pokazu, który opowie o winie kalifornijskim, będzie Paweł Grunt (Winolekcja). 

Paweł Grunt – pasjonat wina, związany od ponad dziesięciu lat z gastronomią, a od roku z Winkolekcją; na co dzień stara się promować wiedzą o winie, regionach jego produkcji i najlepszych producentach, ale także doradzać w wyborze najlepszych win do indywidualnych preferencji.

Winkolekcja – wiodący importer wina w Polsce. W swojej ofercie posiada prawie 1000 starannie wyselekcjonowanych etykiet z całego świata reprezentujących różne regiony winiarskie. W jej portfolio obok uznanych producentów można znaleźć butikowe winnice, wybitną klasykę z Bordeaux i winiarzy z Polski oraz wina produkowane tradycyjnie i te wytwarzane w zgodzie z naturą. Dzięki tak skonstruowanej ofercie Winkolekcja dostarcza wina zarówno dla branży gastronomicznej (hotele, restauracje i kluby), jak i dla firm oraz klientów indywidualnych. Szczególne miejsce w ofercie Winkolekcji zajmują wina z Kalifornii, z której importuje zarówno wina codzienne, takich producentów jak Fior di Sole czy Ca ‘Momi, jak i ikony światowego winiarstwa: Ridge, Paul Lato czy Orin Swift.➡ Sobota | 18.01 | godz. 18:00 | Sala nr 1
➡ Bilety: 18/15/12 zł | Nie przyjmujemy rezerwacji''BEZDROŻA''
reż. Alexander Payne | USA, 2004 | 126 min.

Obsypany deszczem nagród (m.in. Oscar® za scenariusz-adaptację, dwa Złote Globy i BAFTA) komediodramat reżysera amerykańskiego kina niezależnego Alexandra Payne'a. W rolach głównych występują: Paul Giamatti, Thomas Haden Church, Virginia Madsen i Sandra Oh.
Miles - niespełniony pisarz i koneser win nie mogący otrząsnąć się po rozpadzie małżeństwa, zabiera swego przyjaciela Jacka, drugorzędnego aktora i playboya, który za tydzień ma wziąć ślub, na samochodową włóczęgę po malowniczych winnicach doliny Santa Ynez. Przyjaciele, choć różnią się od siebie jak ogień i woda, to jednocześnie doskonale się uzupełniają. Łączą ich niespełnione ambicje i uciekająca młodość. Dla Milesa wyprawa jest przede wszystkim okazją do kosztowania znakomitych win, Jack natomiast zdecydowanie bardziej niż wina ceni kobiety i postanawia efektywnie wykorzystać ostatnie chwile wolności. Nawiązuje romans z piękną dziewczyną o imieniu Stephanie, co stawia pod znakiem zapytania jego dotychczasowe plany matrymonialne. Na drodze Milesa pojawia się z kolei urocza kelnerka Maya, z którą łączy go zamiłowanie do wina.


Buy_ticket
Przycisk_muza