Oglądaj filmy w Kinie Muza na Mojeekino_logo
Thumb_filmoterapiazsensem__1_

23.10.2019

VAN GOGH. U BRAM WIECZNOŚCI | POKAZ PRZEDPREMIEROWY

Kino Muza i Against Gravity zapraszają na przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Juliana Schnabela ("MOTYL I SKAFANDER"): "VAN GOGH. U BRAM WIECZNOŚCI" - biografii wybitnego malarza z równie wybitną, nominowaną do Oscara i Złotych Globów kreacją Willema Dafoe!


➡ Środa | 23 października | godz. 20:00 | Sala nr 1
Bilety: 18/15/12 zł | Na pokazy przedpremierowe nie dokonujemy rezerwacji miejsc

"VAN GOGH. U BRAM WIECZNOŚCI"
reż. Julian Schnabel, Francja, Irlandia, Szwajcaria, USA, Wielka Brytania, 2018, 110 min.

Najnowszy film Juliana Schnabla to zmysłowa opowieść o najbardziej owocnym i zarazem najbardziej dramatycznym okresie życia Vincenta Van Gogha (Willem Dafoe). 
Malarz szuka nowego miejsca do życia. Za namową przyjaciela wyjeżdża z Paryża do Arles w Prowansji. Tam, zafascynowany feerią barw i grą światła, niedoceniany artysta tworzy swoje najsłynniejsze obrazy. Tam też, błąkając się po malowniczych polach, niosąc sztalugę, pędzle i farby, stopniowo popada w obłęd, a przy tym zyskuje pewność, że sensem jego życia jest sztuka. 
Film odkrywa tajemnicę jego zagadkowej śmierci i przedstawia jako człowieka z krwi i kości, pełnego sprzeczności, wspieranego przez ukochanego brata i przyjaciela Paula Gauguina, z którym pod koniec życia popadł w śmiertelny konflikt. Opowiada o człowieku, który godzi się z własnym przeznaczeniem i wbrew wszelkim przeszkodom do końca idzie swoją ścieżką. 
W doborowej obsadzie znaleźli się Mads Mikkelsen, Emmanuelle Seigner, Oscar Isaac i Rupert Friend. Willem Dafoe w głównej roli stworzył najwybitniejszą kreację w swojej karierze. Nie tyle zagrał Van Gogha, co się nim stał, za co zasłużenie otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na festiwalu w Wenecji i nominację do Oscara.Buy_ticket
Przycisk_muza