Narrow_thumb_the-wailing

wtorki | godz. 21:00

DKF KAMERA

DKF Kamera został zarejestrowany w Polskiej Federacji DKF w 1956 roku, a od 1966 roku klub działa w kinie Muza, gdzie do grona jego działaczy należeli m.in. Kazimierz Młynarz, Czesław Radomski, Lech Jeszka, Edward Pawlak. Właśnie w 1966 roku DKF Kamera wsławił się organizacją retrospektywy twórczości Ingmara Bergmana.

W latach 80. zainteresowanie karnetami na pokazy DKF-u było tak duże, że - jak podają wspominający tamte czasy pracownicy kina ? widzowie ustawiali się po bilety w kolejce sięgającej kawiarni Kociak za rogiem.
W ostatnich latach DKF Kamera przygotowywał miesięczne cykle tematyczne, takie jak: Ja się zabiję!, Nakręcone komiksy, Dozwolone od lat 18, Hard Kore(a), Polish Fantastisch, Apokryf nie na żarty, (Anty)western?, Komiks, też film!, Kino bardzo brytyjskie Czas w kinie.

DKF KAMERA- wtorki, godz. 21.00
Bilety 12 zł
Prelekcja | Projekcja | Dyskusja

CYKL: Współczesne Kino Korei Południowej

W kwietniu udamy się na wschód, by przyjrzeć się współczesnemu kinu Korei Południowej. Cykl otworzymy "Lamentem", by wraz z małomiasteczkowym policjantem odkryć drugie dno tajemniczej choroby trapiącej jego rodzinną wioskę. Postaramy się uciec przed epidemią, nie tracąc przy tym człowieczeństwa razem z pasażerami "Zombie Express". Odetchniemy powietrzem Dzikiego Zachodu wraz z dzielnym Yangiem, który obroni "Honor wojownika" w walce z rewolwerowcami i zabójcami ninja. A z ubogim rybakiem, przekroczymy niewidzialną granicę oddzielającą obie Koree i zaplączemy się "W sieci" oskarżeń i zarzutów o szpiegostwo.

4.04 – Lament
reż. Hong-jin Na | Korea Płd 2016 | 156 min.

W małej miejscowości grasuje epidemia, w skutek której ludzie wpadają w morderczy szał. Krążąca wśród miejscowych plotka, winą obarcza tajemniczego Japończyka, od niedawna mieszkającego w okolicy. Intrygująca opowieść łącząca w sobie elementy kryminału, horroru oraz komedii.

11.04 – Zombie Express
reż. Sang-ho Yeon | Korea Płd 2016 | 118 min.

Pasażerowie pociągu z Seulu do Busan, starają się przetrwać szalejącą w państwie epidemię zombie. Kto z nich pozostanie człowiekiem, a kto utraci człowieczeństwo, starając się przeżyć za wszelką cenę?

18.04 – Honor wojownika
reż. Sngmoo Lee | Korea Płd, Nowa Zelandia 2010 | 101 min.

Wojownik miecza Yang, zmuszony jest uciec z kraju, po tym jak nie wykonał ostatniego, zleconego mu zabójstwa. Trafia na Dziki Zachód. Rewolwerowcy to jednak nie jedyne zmartwienie, jego tropem ruszają bowiem towarzysze z byłego klanu.

25.04 – W sieci
reż. Ki-duk Kim | Korea Płd 2016 | 114 min.

Ubogi rybak, codziennie łowiący na rzece, oddzielającej dwie Koree, pewnego dnia trafia na drugi brzeg. Zostaje schwytany przez strażników granicznych i trafia do aresztu oskarżony o szpiegostwo.

Buy_ticket
Przycisk_muza